Technologie

Windows 365 – Microsoft zapowiedział nową usługę

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Microsoft niedawno zapowiedział nową usługę  – Windows 365. No, może nie aż tak nową, bo z samym produktem, czyli systemem operacyjnym Windows, zaznajomiony jest już chyba każdy. Nowością będzie natomiast sposób dostarczenia go użytkownikom. Jak można się też było domyślać po nazwie  – będzie to system operacyjny dostarczany w chmurze, podobnie jak znane nam już usługi chmurowe o zbliżonej nazwie – Microsoft 365 lub Office 365.

„Potrzeba zdalnej i bezpiecznej pracy w ciągu ostatniego roku ukazała nam ogromne zapotrzebowanie na rozwiązania oparte na chmurze”

Jeremy Chapman, Dyrektor Microsoft 365.

Z czym będziemy mieć zatem do czynienia? Windows 365 ma być unowocześnieniem sposobu, w jaki system dostarczany jest praktycznie każdemu na praktycznie każde urządzenie. Usługa ma być dostępna nie tylko na komputerach PC czy laptopach, ale również na tabletach czy smartfonach.

Cechować ma się również prostotą użytkowania dla użytkownika, jak i prostotą w zarządzaniu dla administratora. Znając już sposób działania podobnej usługi, Windows Virtual Desktop, takie możliwości dostarczania użytkownikom gotowych środowisk systemów operacyjnych w chmurze bez konieczności dostosowywania urządzenia może okazać się nie lada zaletą – szczególnie w warunkach pracy zdalnej np. z zastosowaniem polityki BYOD.

Niewiele natomiast wiadomo o sposobie jego licencjonowania, więc niewiele więcej można powiedzieć o tym, czy takie rozwiązania znajdą miejsce wśród szerszego grona odbiorców. Więcej informacji ma się pojawić z początkiem sierpnia – bądźcie czujni!

Polub nas i śledź nas: