Technologie

Windows 11 – ruszyła darmowa aktualizacja

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Microsoft oficjalnie uruchomił proces aktualizacji maszyn do Windows 11. Aktualizacja to nie tylko zmiana wyglądu (Fluent Desing był głównym powodem do zmian), ale pełne odświeżenie funkcjonalności nowych okienek.

Nowy Windows to nowy sposób na pracę z aplikacjami, która ma poprawić komfort pod kątem wielozadaniowości. Dodatkowo odświeżenia doczekał się też nowy sklep Windows Store, menu Start oraz powróciły znane już z wcześniejszych wersji widgety, które tym razem mają wzorować się na tych znanych z iOS oraz macOS.

Oczywiście w nowej odsłonie systemu operacyjnego giganta nie zabrakło jednego z jego najpopularniejszych na rynku aplikacji – Microsoft Teams. Ten ma być zintegrowany z systemem, dzięki czemu komunikacja ze współpracownikami ma być jeszcze sprawniejsza.

Jak zatem uzyskać Windows 11? Wystarczy zajrzeć w ustawienia Windows Update – tam powinna pojawić nam się informacja o możliwości aktualizacji do najnowszej wersji. Samo uaktualnienie jest darmowe dla użytkowników, którzy posiadają już Windows 10 pod warunkiem, że ich urządzenie jest zgodne z wymaganiami „jedenastki”. Podstawowe wymagania to 2-rdzeniowy, 64-bitowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 4 GB RAM, 64 GB ROM, UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu, moduł TPM w wersji 2.0, grafika zgodna z DirectX 12 oraz wyświetlacz 720p o przekątnej wyższej niż 9-cali.

Polub nas i śledź nas: