Technologie

Windows 10 November Update 21H2

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Wraz z Listopadową aktualizacją do dziesiątki Microsoft udostępnił również informację o kolejnych aktualizacjach, które to teraz mają się pojawiać rzadziej. Dokładniej rzecz ujmując, gigant z Redmond podjął decyzje o wydawaniu aktualizacji do Windows 10 tak samo (rzadko) jak do Windows 11, co oznacza, że te duże będą odtąd wydawane raz do roku. W związku z tym kolejnej dużej aktualizacji możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie 2022 roku.

Co natomiast poprawiono w najnowszym buildzie (19044)? W zasadzie to niewiele jednak mimo wszystko wśród tych kilku zmian nie zabrakło poprawy bezpieczeństwa – Dodano wsparcie dla standardów WPA3 H2E, co rozszerza bezpieczeństwo WiFi. Windows Hello for Business doczekał się cloud trust natomiast jeżeli chcecie wdrażać Windows Subsystem for Linux (WSL) lub Azure IoT Edge for Linux on Windows (EFLOW) np. do obsługi sztucznej inteligencji, to wraz z tą aktualizacją powinniście zauważyć lepszą wydajność dla obliczeń GPU, dla których dodano wsparcie.

Jak widać, zmiany są bardzo specyficzne i skąpe, chociaż cieszy wieść o wsparciu dla lepszych standardów w przypadku WiFi. Nie pozostaje nic więcej jak liczyć na to, że kolejna aktualizacja, na którą przyjdzie nam teraz czekać trochę więcej niż dotychczas, będzie bogatsza w usprawnienia i funkcje.

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami w szczególności z projektem cybersecurity

Polub nas i śledź nas: