Bezpieczeństwo

Windows 10 – blokowanie potencjalnie niechcianych aplikacji

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 2 minuty!

Niebawem Windows 10 będzie automatycznie blokować podejrzane aplikacje, które mogą mu zaszkodzić. Skąd taka zmiana? Otóż funkcja ta w samym systemie, a dokładniej ujmując, w Windows Defender jest już jakiegoś czasu, jednak do tej pory domyślnie była ona wyłączona.

Taki krok to ukłon w stronę nieświadomych użytkowników, gdyż wielu z nich pewnie nigdy nie zdawało sobie nawet sprawy z tego, że taka funkcja istnieje. Opcja ta zostanie zdalnie aktywowana dla tych użytkowników, którzy wcześniej nie włączyli tej opcji sami. Gdybyście natomiast chcieli ją włączyć już dzisiaj, wystarczy w ustawieniach systemu Windows 10 wyszukać „kontrola aplikacji i przeglądarki” – tam ją znajdziecie.

Mowa tutaj o wykorzystaniu funkcji Windows Defender, która pomaga chronić komputer przed nieoczekiwanym zachowaniem będącym wynikiem działania aplikacji o złej reputacji. Ponadto po niedawnej aktualizacji w ustawieniach powinny być dostępne aż dwie opcje – blokowanie potencjalnie niebezpiecznych aplikacji oraz ochrona przed pobieraniem szkodliwych plików. Oczywiście wyłączenie lub włączenie tych funkcji wciąż będzie możliwe z poziomu ustawień.

Polub nas i śledź nas: