Technologie

Transkrypcja spotkań w Microsoft Teams

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

W Microsoft Teams pojawiła się funkcja, która daje nam możliwość transkrypcji tego, co działo się na spotkaniu. Funkcja ta działa na razie wyłącznie w języku angielskim, więc na obsługę języka polskiego będziemy musieli trochę poczekać. Niemniej jednak jest to kolejny kluczowy krok w rozwoju tej platformy.

Microsoft Teams już teraz bije rekordy popularności, szczególnie w czasie pandemii, kiedy to spotkania zdalne i praca na odległość stały się nowym trendem. Gigant z Redmond postanowił wesprzeć swoich użytkowników ciekawą opcją transkrypcji spotkania. Nie możesz pojawić się na spotkaniu, bo… masz inne w tym samym czasie? Nic straconego, będziesz mógł przejrzeć zapis spotkania w celu wyciągnięcia najistotniejszych informacji w czasie, kiedy nas na tym spotkaniu nie było!

Co prawda transkrypcja nie gwarantuje 100-procentowej dokładności i nie należy na niej polegać w istotnych sprawach, niemniej jednak możliwość prześledzenia toku spotkania i wyciągnięcia z niego informacji po czasie jest bardzo dużą zaletą. Należy również pamiętać, że to Administrator musi najpierw włączyć taką opcję dla naszych spotkań, wtedy dopiero jako organizator możemy uruchomić transkrypcję w ustawieniach spotkania. Ta z kolei będzie dla nas dostępna w samym wydarzeniu w naszym kalendarzu.

Polub nas i śledź nas: