Technologie

Spotkania Microsoft Teams w aucie? Czemu nie!

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Nie da się ukryć, że dzisiejsze pojazdy mają możliwości, których pozazdrościłby im niejeden smartfon. Inteligentne systemy pojawiają się już nawet w domowym sprzęcie AGD oraz RTV, więc ich obecność w samochodach dzisiaj nie dziwi już tak bardzo, jak kiedyś. Począwszy od systemów nawigacji (dzisiaj już w standardzie), poprzez usługi streamingowe jak np. Spotify, lub Google Podcasts, nasz osobisty kalendarz z wydarzeniami itd.

Niebawem będzie nawet możliwość uczestniczenia w spotkaniu Microsoft Teams w naszym pojeździe! W zasadzie to nawet już teraz część użytkowników może skorzystać z tej opcji. Microsoft Teams jest już od niedawna dostępny dla posiadaczy Android Auto, a niebawem ma on się pojawić w Apple CarPlay.

Jak można się zapewne spodziewać, ze względu na ograniczenia, które niosą ze sobą systemy w naszych pojazdach, nie będzie, chociażby możliwości udostępniania wideo. Nie mniej jednak Teams w ramach Apple Car umożliwi nam wyświetlanie kalendarza z nadchodzącymi spotkaniami oraz będziemy w stanie wykonywać połączenia do innych użytkowników lub zapraszać ich do aktualnie trwających rozmów i spotkań.

Oczywiście obsługa jakichkolwiek aplikacji w trakcie jazdy jest ryzykownym posunięciem, dlatego gigant z Redmond zatroszczył się również o to, aby Teams nie odciągał naszej uwagi w trakcie jazdy. I tak wiadomości głosowe zostaną nam odczytane przez sztuczną inteligencję, a przychodzące połączenia można odbierać przy pomocy asystenta głosowego (Siri lub Asystenta Google, zależnie od platformy).

Polub nas i śledź nas: