Technologie

One Outlook – Nowa aplikacja poczty od Microsoft

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Firma Microsoft tworzy nowego klienta poczty dla systemów Windows i Mac, który również zastąpi domyślne aplikacje poczty i kalendarza w systemie Windows 10 oraz Windows 11, gdy ten będzie gotowy. Nowy klient nosi nazwę One Outlook i jest oparty na dostępnej już aplikacji internetowej Outlook dostępnej w przeglądarce.

Microsoft chce zastąpić aktualne aplikacje desktopowe jedną aplikacją opartą o technologię web. W ten sposób gigant z Redmond będzie oferował Outlooka jako pojedynczy produkt, z tym samym doświadczeniem użytkownika i bazą kodu, niezależnie od tego, czy będzie to Windows, czy Mac. Ma zajmować również znacznie mniej miejsca i być dostępny dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy będą to darmowi użytkownicy domowi, czy klienci komercyjni.

Nowy Outlook ma zawierać natywne integracje systemu operacyjnego z obsługą takich rzeczy jak przechowywanie offline, cele udostępniania, powiadomienia i inne. Czyżby jednym z celów Microsoftu było sprawienie, aby nowy One Outlook był natywną aplikacją, jednocześnie pozostając uniwersalnym na różnych platformach? Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.

Wersja preview ma się rozpocząć pod koniec tego roku, z planami zastąpienia aplikacji Poczta i Kalendarz w systemie Windows 10 w 2022 roku. Microsoft planuje również zastąpienie starszego klienta Outlook, ale jest to odległy cel.

Polub nas i śledź nas: