Technologie

Nowości w Microsoft Edge

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 4 minuty!

W ostatnim wpisie pisałem o tym, że Microsoft Edge zebrał już ponad 600 milionów użytkowników na całym świecie. Microsoft wcale nie spoczął na laurach po osiągnięciu takiego wyniku – wręcz przeciwnie, cały czas pracuje oraz udoskonala swoją aplikację. Świadczy o tym, chociażby fakt pojawiających się ostatnio aktualizacji oraz nowych funkcji.

Co nowego w Microsoft Edge?

Jedna z ciekawszych funkcji, która już jest dostępna to usypiane karty. Jeżeli mamy otwartą jakąś kartę i przez dłuższy czas nie będziemy do niej zaglądać, to Microsoft Edge automatycznie ją uśpi, aby nie zużywała zasobów naszego komputera. Domyślnie dzieje się to po 2 godzinach nieaktywności danej karty. Dzięki temu rozwiązaniu nieaktywne karty potrafią zużywać średnio o 25% mniej procesora oraz 15% mniej pamięci – jest to dobra informacja dla użytkowników, którzy lubią mieć otwarte wiele kart w swojej przeglądarce (bo im więcej kart, tym bardziej powinniśmy odczuć tę funkcję).

Nowy wygląd i nowa wydajność

Kolejną rzeczą, która zawitała to przeglądarki giganta z Redmond to pionowe karty, które dla wielu są łatwiejsze w zarządzaniu i organizacji pracy. Dzięki temu można zobaczyć ich całe tytuły, co ułatwia odszukiwanie i przełączanie się między nimi, niezależnie od tego, ile kart mamy otwartych.

Zmiany doczekała się również historia, która podobnie jak karty, posiada teraz nowe, boczne okno gdzie łatwiej, szybciej i sprawniej jesteśmy w stanie dotrzeć do ostatnio przeglądanych przez nas stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zarządzać historią przeglądania bez konieczności opuszczenia strony, na której aktualnie się znajdujemy.

Ostatnią istotną zmianą jest dodanie trybu startup boost. Funkcja ta pozwala na znacznie szybsze uruchomienie okna przeglądarki po ponownym uruchomieniu urządzenia lub samej aplikacji przeglądarki. Opcja ta znajduje się w ustawieniach, a wstępne testy pokazują, że pozwala ona poprawić czas uruchomienia średnio o 30-40%.

Polub nas i śledź nas: