Technologie

Nagrody za znalezienie błędów w Microsoft Teams

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Nie da się ukryć, że Microsoft Teams jest jedną z najpopularniejszych platform do kolaboracji ze współpracownikami, organizacji spotkań zdalnych czy chociażby pracy w trybie Home Office. Od marca do czerwca 2020 roku Teams zyskał 90 milionów nowych użytkowników, a w samym ostatnim kwartale ubiegłego roku z aplikacji korzystało ok. 115 milionów aktywnych użytkowników z całego świata.

W związku z tak dużą popularnością Microsoft nie może sobie pozwolić na błędy, które mogłyby negatywnie wpłynąć nie tylko na samo użytkowanie platformy, ale również na jej bezpieczeństwo. Dlatego gigant z Redmond w niedawnym wpisie na blogu Microsoft Security Response Center zamieścił wpis, w którym informuje o tzw. Bug Bounty.

Łowcy „robali”?

Czym jest Bug Bounty? Bug w żargonie programistycznym oznacza po prostu usterkę programu komputerowego, która powoduje jego nieprawidłowe działanie. Bug Bounty natomiast to inicjatywa twórców danego oprogramowania, która ma zachęcić użytkowników (najczęściej programistów oraz specjalistów od bezpieczeństwa) do poszukiwania błędów w danej aplikacji. Za znalezienie takiego błędu najczęściej proponowana jest nagroda pieniężna.

Taki program uruchomił właśnie Microsoft, który oferuje nagrody za znalezienie luk w aplikacji Microsoft Teams. Osoby, które znajdą takiego buga, mogą oczekiwać nagrody o równowartości do 100 tys. PLN! Za samo znalezienie błędu można zyskać od 500 do nawet 15 000 tys. USD. Za przedstawienie konkretnego scenariusza wykorzystującego dany błąd można „zarobić” nawet do 30 000 tys. USD. Microsoft zapowiada także premie dla poszukiwaczy błędów, którzy będą regularnie raportować swoje odkrycia.

Polub nas i śledź nas: