Technologie

SharePoint liderem w kategorii Content Services wg. Gartnera

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Microsoft Sharepoint znalazł się na pozycji lidera w raporcie Magic Quadrant 2020 Gartner Content Services Platforms.

W opublikowanym przez Gartnera raporcie Magic Quadrant Microsoft SharePoint został wybrany po raz 4 z rzędu liderem, w kategorii platform Content Services, wyprzedzając m.in. technologie firm, Hyland, Alfresco, IBM, Newgen.

Osobiście, jako wieloletni użytkownik platformy SharePoint Online, nie wyobrażam sobie codziennej pracy bez wykorzystania portalu firmowego, witryn i bibliotek dokumentów (przy okazji zaprasza do krótkiego omówienia licencjonowania SharePoint Server, które znajduję się tutaj).

Mam M365, czy posiadam również SharePoint?

Każdy z nas, kto jest użytkownikiem platformy Microsoft 365, posiada rozwiązanie w opłacanym przez siebie planie (np. M365 Business Basic, Standard, Office 365 E1, E3, E5), jednak z różnych względów z niego nie korzysta. Powody są różne – wyzwanie związane z wdrożeniem, brak informacji o funkcjonalnościach oferowanych przez SharePoint, obawa przed „nowym”.

Warto zastanowić się, czy nie zacząć przygody z SharePoint Online – w połączeniu z innymi usługami oferowanymi przez Microsoft możemy stworzyć portale z treścią, dokumentami, ułatwić i usprawnić pracę grupową na dokumentach.

Istotne jest to, że wielu z nas posiada w swojej firmie rozwiązanie klasy „Enterprise” zarezerwowane niegdyś wyłączenie dla dużych korporacji.

Polub nas i śledź nas: