Technologie

Microsoft Teams Essentials

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 4 minuty!

Microsoft stworzył swoją pierwszą samodzielną wersję Microsoft Teams dla małych firm. Microsoft Teams Essentials kosztuje 4 dolary za użytkownika miesięcznie i zapewnia dostęp do podstawowych funkcji spotkań i czatów w usłudze Teams bez pakietu aplikacji Office, który to wymaga już droższego planu Microsoft 365.

Usamodzielnienie aplikacji Teams sprawia, że jest on jeszcze większym konkurentem platformy Zoom. W wersji Essentials gigant z Redmond rezygnuje z funkcji kanałów na rzecz bardziej uproszczonego interfejsu czatu oraz skupienia się na spotkaniach i rozmowach wideo.

„To pierwsza samodzielna oferta Microsoft Teams zaprojektowana specjalnie z myślą o małych firmach” – wyjaśnia Jared Spataro, szef Microsoft 365. „Łączy ona funkcje, których małe firmy potrzebują do obsługi klientów, w tym nieograniczone grupowe rozmowy wideo przez maksymalnie 30 godzin, czat grupowy, udostępnianie plików i kalendarze”.

Microsoft Teams Essentials wypełnia lukę dla mniejszych firm, która istnieje od czasu uruchomienia usługi Teams prawie pięć lat temu. Do tej pory małe firmy musiały wybierać plan Microsoft 365 Business Basic — w cenie 5 dolarów za użytkownika miesięcznie, który pamiętajmy, że zgodnie z zapowiedziami giganta ma wzrosnąć do 6 dolarów w marcu przyszłego roku.

Jakie są różnice między planami Microsoft Teams Essentials i Microsoft 365 Business Basic? Dotyczą one przede wszystkim funkcjonalności usługi i przechowywania danych w chmurze. Essentials oferuje tylko 10 GB przestrzeni dyskowej OneDrive (w porównaniu z 1 TB dostępnym w Business Basic) oraz nie doświadczymy takich funkcji jak nagrywanie spotkania, transkrypcji, tłumaczenia w czasie rzeczywistym, osobnych pokojów oraz integracji tablicy Whiteboard.

Microsoft Teams Essentials również porzuca funkcje zespołów i kanałów Teams, więc jest bardziej ukierunkowany na firmy, które polegają na rozmowach wideo i spotkaniach. Czat prywatny i grupowy nadal będzie działał w wersji Essentials.

Aktualne ceny oraz plany Microsoft Teams możecie znaleźć na oficjalnej stronie Microsoft.

Polub nas i śledź nas: