Technologie

Microsoft OneDrive w 64-bitach

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Microsoft OneDrive jest już dostępny w 64-bitach. Dotychczas aplikacja działała w 32-bitowej wersji, co w niektórych przypadkach miało znaczenie podczas np. synchronizacji dużych plików. Według zalecenia Microsoft wersja 64-bitowa przeznaczona jest przede wszystkim dla takich użytkowników, który mocno eksploatują usługę poprzez synchronizację plików o nieprzeciętnych rozmiarach, ale także dla tych, których pliki nie są duże, ale jest ich dużo.

Jak pobrać Microsoft OneDrive w 64-bitach?

Aby zaktualizować aplikację do wersji 64-bitowej, najpierw należy aktualnie posiadanego 32-bitowego klienta OneDrive zaktualizować do odpowiedniej wersji (na chwilę pisania tego artykułu jest to kompilacja 21.052.0314.0001), a następnie zainstalować klienta 64-bitowego, dostępnego tutaj.

Oczywiście do wykorzystania aplikacji 64-bitowej musimy posiadać 64-bitowy procesor oraz system Windows zainstalowany również w wersji 64-bitowej. Jeśli natomiast nie posiadamy jeszcze aplikacji lokalnej OneDrive, wystarczy, że z powyższego linku ją po prostu zainstalujemy. Niestety nie mamy dobrych informacji dla posiadaczy procesorów ARM64, ponieważ dla nich zalecane jest korzystanie nadal z 32-bitowej wersji.

Jak wrócić do 32-bitowej wersji?

Gdybyśmy z jakiegoś powodu chcieli powrócić do poprzedniej 32-bitowej wersji, to również jest to możliwe. Wystarczy sprawdzić, czy numery wersji są zgodne (tej, którą mamy zainstalowaną w 64-bitach i tej, którą będziemy chcieli zainstalować, w 32-bitach) i przeprowadzić instalację wersji 32-bitowej. Więcej informacji na temat obu wersji oraz sposobu ich wyboru dostępne jest na oficjalnej stronie Microsoft tutaj.

Polub nas i śledź nas: