Technologie

Microsoft Office 2021 już niebawem

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 5 minut!

Gigant z Redmond zapowiedział premierę swojego nowego pakietu biurowego oznaczonego jako Microsoft Office 2021. Ma on być dostępny dla klientów zarówno z systemem Windows, jak i macOS. Kiedy nastąpi premiera? Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale ma on się pojawić dopiero w drugiej połowie roku.

Co nowego znajdziemy w Office 2021?

Nie znamy jeszcze wszystkich zmian, jakie pojawią się w kolejnej wersji tego popularnego narzędzia, ale rewolucji raczej nie będzie. Pojawi się tryb ciemny, który pozwoli na mniejsze zmęczenie naszego wzroku w przypadku pracy podczas godzin nocnych. Będą również ulepszenia dostępności oraz takie funkcje jak tablice dynamiczne, oraz XLOOKUP. Reszta funkcjonalności będzie podobna do tych, które znanych z Microsoft Office 2019. Ponadto Office LTSC (Long-Term Servicing Channel) będzie teraz obsługiwany tylko przez pięć lat, a nie siedem lat, które firma Microsoft zwykle zapewnia dla pakietu Office.

Harmonogram obsługi LTSC będzie zatem bardziej zgodny z tym, jak obsługiwany jest system Windows 10. Dzięki temu gigant z Redmond będzie w stanie dokładniej dostosować harmonogramy wydawania zarówno nowego pakietu Office, jak i systemu Windows 10. Obie kolejne wersje Office LTSC i Windows 10 LTSC zostaną wydane właśnie w drugiej połowie 2021 r. Office LTSC to wyraźny ukłon w stronę klientów biznesowych, którzy nie są gotowi na przejście do chmury. „To tylko kwestia spotkania się z klientami tam, gdzie są” – wyjaśnia Jared Spataro, wiceprezes Microsoft w wywiadzie dla The Verge. „Z pewnością mamy wielu klientów, którzy przenieśli się do chmury w ciągu ostatnich 10 miesięcy, to naprawdę stało się masowo. Jednocześnie zdecydowanie mamy klientów, którzy mają określone scenariusze, w których nie czują, że mogą przenieść się do chmury ”.

Co z cenami i zawartością?

Zmian nie doczekają się również ceny dla klientów detalicznych – te mają pozostać na podobnych poziomach. Niestety dla klientów komercyjnych już tak dobrej wiadomości nie mamy, gdyż ceny Microsoft Office 2021 Professional Plus oraz Microsoft Office 2021 Standard mają wzrosnąć o około 10%.

Gigant z Doliny Krzemowej planuje niebawem, bo już w kwietniu, udostępnić wersję zapoznawczą. Wersja konsumencka Microsoft Office 2021 nie będzie natomiast dostępna w wersji preview. Oba nowe warianty pakietu będą również dostarczane z programem OneNote i będą zawierać wersje 32-bitowe i 64-bitowe.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy na nasze warsztaty z licencjonowania Microsoft, które odbędą się niebawem, bo już w marcu! Zapisy dostępne na stronie www.licencjonowanie.com.

Polub nas i śledź nas: