Bezpieczeństwo

Microsoft Defender for Endpoint na iOS

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

W waszej organizacji są użytkownicy, którzy pracują na urządzeniach firmy Apple? Jeśli tak, to mam dla was dobrą wiadomość! Microsoft Defender for Endpoint jest dostępny na te urządzenia! Co to oznacza? Dużo bezpieczeństwa!

Microsoft Defender for Endpoint zawiera wszystkie funkcjonalności testowane jeszcze w fazie public review, dla wybranego grona użytkowników. Te zakończyły się oczekiwanym sukcesem i dostępne są już dla wszystkich pozostałych użytkowników.

Co to oznacza?

Dlaczego jest to ważna informacja? Otóż smartfony od firmy Apple mimo wszystko są wykorzystywane przez całkiem pokaźną część użytkowników – nawet dla celów biznesowych i służbowych. Zatem nie tylko sam fakt posiadania platformy iOS, która uchodzi za jedną z bezpieczniejszych, jest atutem. To bezpieczeństwo możemy już teraz rozszerzyć takimi funkcjonalnościami jak blokowanie niebezpiecznych połączeń czy chociażby anti-phisning (przypominam, że phisning jest przyczyną prawie 50% incydentów cyberbezpieczeństwa!).

Trochę faktów

Pamiętajmy, że urządzenia mobilne bardzo często są najsłabszymi ogniwami w naszej sieci bezpieczeństwa, dlatego powinniśmy zadbać o ich należytą ochronę. Jak podaje CSO Online, aż 94% złośliwego oprogramowania jest rozprzestrzeniane za pośrednictwem poczty e-mail, a znaczna większość naruszeń (95% przypadków według Cybint) jest wynikiem ludzkiego błędu. Fakty mówią jasno – musimy chronić naszych użytkowników, najlepiej jak tylko potrafimy, a Microsoft Defender for Endpoint jest idealnym do tego narzędziem powstałym w warsztacie giganta z Redmond.

Polub nas i śledź nas: