Technologie

Microsoft 365 pojawi się w Edge?

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 5 minut!

W niedawnym poście na swoim blogu Microsoft opisał szereg ulepszeń, które ma zamiar wprowadzić do swojej przeglądarki. Jednym z głównych powodów do zadowolenia ma być ułatwienie życia użytkownikom usługi Microsoft 356, bo to jej implementacja w przeglądarce ma być znaczącą zmianą. Czego zatem możemy się spodziewać? Poniżej niektóre ze zmian.

Jedną ze zmian, ma być ulepszone jednokrotne logowanie. Jedną z bardziej frustrujących rzeczy związanych z pracą z platformą Microsoft 365 jest to, że czasami, gdy otwieramy jakąś aplikację w innej karcie przeglądarki, pojawia się monit logowania. Ponadto otwieranie łączy do zawartości w programach Outlook i Microsoft Teams często wymaga od użytkownika uwierzytelnienia przed uzyskaniem dostępu do zawartości. Nie byłoby to takie złe, z wyjątkiem tego, że użytkownik może być proszony o zalogowanie się za każdym razem, gdy próbuje uzyskać dostęp do określonego dokumentu. Jeśli użytkownik uzyskuje dostęp do tego dokumentu 50 razy w ciągu dnia… no właśnie.

Gdy natomiast otworzymy nową kartę przeglądarki, klikając łącze w programie Outlook lub Teams, przeglądarka Edge umieści ikonę konwersacji po prawej stronie paska adresu przeglądarki. Kliknięcie tej ikony powoduje, że Edge wyświetli fragmenty informacji, dostarczając nam wskazówek, dlaczego otworzyliśmy link. Edge może na przykład pokazać, kto wysłał link wraz z małą próbką wiadomości, w której był on zawarty. Co więcej, będzie można kliknąć przycisk, aby wrócić do oryginalnej wiadomości. Nie będzie zatem potrzeby przeszukiwania całego bałaganu w skrzynce odbiorczej, aby wyśledzić wiadomość zawierającą dane łącze.

Kolejna z nowych funkcji ma pomóc w rozwiązaniu problemu odszukiwania starej wiadomości zawierającej potrzebne informacje. Niestety nowa funkcja nie będzie działać dla każdej wiadomości, ale ułatwi odnalezienie wiadomości zawierającej potrzebny link. W historii przeglądarki wystarczy kliknąć kartę udostępnione łącza, a ta wyświetli wszystkie linki z ostatnich wiadomości. Informacje są wyświetlane w sposób, który pozwala użytkownikowi zobaczyć, na co wskazuje łącze, kto je wysłał, datę wiadomości i gdzie link został udostępniony (Outlook, Teams itp.).

Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z naszymi projektami w szczególności z projektem cybersecurity

Polub nas i śledź nas: