Licencjonowanie

Microsoft 365 dostępny dla Partnerów

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 2 minuty!

Począwszy od stycznia 2021, pełne pakiety Microsoft 365 są dostępne dla Partnerów Microsoft w wybranych kompetencjach programu MPN. Do tej pory w kompetencjach znajdowały się pojedyncze składowe (elementy) pakietu Microsoft 365 takie jak Office 365, Enterprise Mobility + Security, Microsoft Intune i Windows 10 Enterprise. Teraz zostaną one zastąpione przez pełen Microsoft 365. Zmiany te dotyczą kompetencji:

  • Cloud Productivity
  • Security
  • Small & Midmarket Cloud Solutions
  • Podstawowej paczki licencji (tzw. Core)

Aktualnie Partnerzy posiadający wyżej wymienione kompetencje w portalu Partner Center powinni widzieć zarówno nowo dodane pakiety Microsoft 365, jak i pojedyncze jego składowe. Office 365, Enterprise Mobility + Security, Microsoft Intune i Windows 10 Enterprise zostaną wycofane w kwietniu 2021 (oczywiście dotyczy to tylko wcześniej wspomnianych kompetencji). Natomiast przykładowo dla Partnerów posiadających kompetencję Enterprise Mobility Management, gdzie dostępny jest Enterprise Mobility + Security E5 nic nie ulegnie zmianie.

Dokładne informacje znajdują się na dedykowanej stronie Microsoft. Po zalogowaniu się widoczne będzie łącze do tabeli z licencjami (Silver and Gold Competency). Z doświadczenia mogę uprzedzić, że w pliku mogą pojawiać się błędy.

Polub nas i śledź nas: