Technologie

Koniec wtyczki Flash w Windows 10

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 2 minuty!

Adobe Flash w swoim czasie był genialnym i prostym rozwiązaniem, które pozwalało na tworzenie różnego rodzaju elementów stron internetowych. Najczęściej był on wykorzystywany w odtwarzaczach multimediów. Niestety, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa rozwiązań flash to… no cóż, nie cieszyło się ono uznaniem. Flash bardzo często stawał się obiektem zainteresowań wszelkiej maści cyberprzestępców.

Na szczęście technologia ta w ostatnich latach została wyparta przez inne, bezpieczniejsze i wydajniejsze narzędzia webowe. Sam producent, Adobe, wstrzymał wsparcie dla Flasha już w zeszłym roku. Tak samo postąpiło Google, wycofując Flash ze swojej przeglądarki wraz z aktualizacją Google Chrome do wersji 88.

Niebawem tego samego efektu doczekamy się w przypadku systemu od Microsoft. Gigant z Redmond zapowiedział oficjalnie, że obsługa wtyczki zniknie z Windows 10 już w lipcu tego roku. Co prawda aktualizacja systemu, która umożliwia usunięcie Flash, jest już dostępna od października ubiegłego roku, ale tym razem zmiana ta będzie obowiązkowa dla każdego użytkownika.

Polub nas i śledź nas: