Technologie

Koniec wsparcia dla Internet Explorer 11

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 2 minuty!

Każdy program lub aplikacja prędzej czy później musi zakończyć swoją służbę. Taki produkt jest wycofywany, przestaje otrzymywać aktualizacje albo zastępuje go „młodszy brat”. Dziś nie inaczej stanie się z dobrze znaną, nawet wielu laikom, przeglądarką Internet Explorer.

Microsoft już jakiś czas temu podał dokładne informacje o tym, kiedy możemy się spodziewać kolejnych etapów wygaszania IE. Dziś jest właśnie jeden z takich dni. O ile sama aplikacja pozostanie z nami jeszcze około 10 miesięcy do jej oficjalnego wycofania (IE przejdzie na „emeryturę” 15 czerwca 2022), tak od dzisiaj Microsoft 365 oraz inne aplikacje giganta z Redmond zakończą wsparcie dla leciwej już przeglądarki.

Jeżeli zatem należycie jeszcze do tego elitarnego grona korzystającego z IE (dzisiaj udział Internet Explorer w rynku przeglądarek internetowych stanowi zaledwie 0,58% według StatCounter), to najprawdopodobniej będziecie musieli w najbliższym czasie zacząć rozglądać się za nowym rozwiązaniem do „serfowania po Internecie”.

Polub nas i śledź nas: