Technologie

Inteligentne podpowiedzi w Microsoft Word oraz Outlook

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 2 minuty!

Korzystacie z funkcji autouzupełniania w swoich smartfonach? Niedługo będziecie mogli skorzystać z niej w swoich aplikacjach biurowych! Wszyscy abonenci Microsoft 365 będą mogli przetestować autouzupełnianie już w marcu. Na początek tylko w aplikacjach Word oraz Outlook, ale zapewne z czasem i pozostałe aplikacje otrzymają taką funkcjonalność.

To o czym warto wspomnieć to fakt, że funkcja będzie bazować na sztucznej inteligencji. Dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego będą to frazy wybrane na podstawie kontekstu, a nie losowe podpowiedzi. Tak samo, jak w przypadku innych tego typu rozwiązań, automatyczne podpowiedzi przyczynią się do szybszego pisania, ale również pomogą w eliminacji literówek.

Jak to będzie działać? Podczas pisania tekstu, podpowiedzi będą pojawiać się przed kursorem na szaro. Jeżeli będziemy chcieli wykorzystać daną frazę, wystarczy wcisnąć przycisk TAB lub ESC, jeżeli nam nie odpowiada. Niestety na razie funkcja ta będzie dostępna jedynie w języku angielskim. Z niecierpliwością będziemy czekać na wsparcie dla języka polskiego!

Polub nas i śledź nas: