Licencjonowanie

Czym są warsztaty z licencjonowania?

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 7 minut!

Od dawna klienci przychodzą do nas z pytaniami licencyjnymi. Tematyka jest bardzo zróżnicowana, a ilu klientów tyle zagadnień. Każda firma jest inna, każde przedsiębiorstwo rządzi się swoimi prawami, każda organizacja ma inną strukturę, każda grupa kapitałowa czymś się różni. Dlatego do każdego zagadnienia podchodzimy indywidualnie.

Kto pyta, nie błądzi

Część z nich jednak się powtarza i przez ostatnie lata zauważyliśmy pewien schemat. Sporo wątpliwości pojawia się u klientów tuż przed zakupami. Od lat również obserwujemy trend, który pokazuje, że najwięcej licencji na oprogramowanie kupowane jest tuż przed wakacjami i przed końcem roku kalendarzowego.

Klienci zastanawiają się nie tylko jakie oprogramowanie wybrać, ale również stają przed dylematem, na jaki model płatności się zdecydować. Kupić licencje wieczyste i zostać z obecną wersją przez kolejne kilka lat? Czy może model subskrypcyjny, w którym będziemy mieli dostęp zawsze do najnowszego oprogramowania? Jeśli subskrypcja to miesięczna, roczna, a może 3-letnia?

Dziś już nie tylko to budzi wątpliwości. Co w przypadku kiedy mamy niestandardowe środowisko, które stworzyliśmy pod specyfikę działania organizacji lub, co gorsza, ktoś inny je stworzył, a my musimy je przejąć, rozpoznać i zadbać, aby wszystko działało tak jak dotychczas.

Postanowiliśmy to zmienić!

Nasi konsultanci postanowili podzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego ruszyliśmy w Polskę, aby nauczać! Mamy za sobą już kilkadziesiąt firm, które przeszkoliliśmy z zakresu licencjonowania produktów i usług Microsoft. Realizujemy warsztaty na terenie całej Polski dla każdego sektora z dowolnej branży.

(Aktualizacja: ze względu na pandemię aktualnie warsztaty odbywają się wyłącznie Online)

Spośród tysiąca zagadnień wybraliśmy te, które stanowią największe wyzwanie podczas zarządzania oprogramowaniem. Od wielu lat specjalizujemy się w przeprowadzaniu procesów Software Asset Management, nasze kompetencje zostały wielokrotnie wyróżnione przez Microsoft i doceniane przez klientów.

(Dwukrotnie zostaliśmy nagrodzeni tytułem partnera roku w kategorii Software Asset Management w 2014 oraz 2018 roku).

Dlaczego warsztaty są potrzebne?

Jest wiele programów licencjonowania, wiele umów i możliwości zakupu licencji. Rozbieżność jest tak ogromna, że wielu specjalistów i menedżerów IT szuka informacji w Internecie, trafiając na wypowiedzi innych zagubionych w licencyjnej dżungli. Niektórzy zaglądają do dokumentacji licencyjnej Microsoftu, która nie zawsze jest interpretowana we właściwy sposób, a często zdarza się, że tłumaczenie maszynowe zmienia sens wyrażenia.

Nie jest trudno wpaść w „pułapkę licencyjną”, ale Auditoria przychodzi z pomocą. Zachęcamy do udziału w warsztatach lub konsultacji licencyjnych i przekonania się na własnej skórze. Podczas takich spotkań, najwięcej pytań pojawia się przy omawianiu licencjonowania dostępów do Windows Server oraz SQL. CAL’e dostępowe budzą najwięcej kontrowersji. Nas jednak cieszy chwila, w której rozpoczyna się dyskusja i możemy rozwiać wątpliwości i sprawić, że nurtujące Klientów pytania, zostaną wyjaśnione.

Zebranie takiej ilości materiału, który udostępniamy w trakcie warsztatów, we własnym zakresie mogłoby zająć kilka miesięcy, gdyż my zbieramy tę wiedzę od wielu lat. Podczas całodniowego warsztatu uporządkujecie informacje związane z licencjonowaniem produktów i usług Microsoft, dowiecie się czego unikać, jakie dobre praktyki stosować w kontekście zarządzania zasobami IT, a my podpowiemy wiele ciekawych rozwiązań 😉

Zasady i warunki korzystania potrafią zmienić się z dnia na dzień, a ich skutki mogą mieć niekiedy kluczowe znaczenie dla organizacji, więc warto być na bieżąco! 🙂

W agendzie znalazły się m.in. zagadnienia z zakresu:

  • Software Asset Management,
  • Umowy licencyjne,
  • Licencjonowanie produktów i usług Microsoft,
  • Scenariusze na przykładach najczęściej spotykanych u klientów,
    i wiele innych…

Sprawdź na naszej stronie licencjonowanie.com kiedy odbędzie się kolejny warsztat i zapisz się już dzisiaj!

Polub nas i śledź nas: