Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i zgodność dla pracowników pierwszej linii (Microsoft 365)

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 5 minut!

Mamy dobrą wiadomość dla firm, które posiadają pracowników pierwszej linii! Otóż z początkiem lutego Microsoft wprowadził do swojej oferty 3 nowe dodatki (Add-on) dla planów Microsoft 365 F1 i F3 związane z bezpieczeństwem i zgodnością.

To bardzo dobre posunięcie ze strony Microsoft zważywszy, że licencje dla pracowników pierwszej linii (tzw. Plany F) są coraz częściej spotykanym produktem wśród klientów. Dlaczego? Może najpierw warto byłoby przytoczyć, kim tak naprawdę są „First Line Workers” (stąd nazwa planu – F 😊). To pojęcie świetnie zostało opisane na popularnym serwisie praca.pl – poniżej jego treść:

Stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia znaleźć można w wielu różnych branżach i specjalnościach, choć szczególnie często spotkać je można w branży IT. Do zadań Pracownika I-szej Linii Wsparcia należy przyjmowanie, rozwiązywanie i monitorowanie problemów zgłaszanych przez klientów. Kontakt z klientem odbywa się przez telefon i email. Osoba zatrudniona na tym stanowisku posiada wiedzę o stanie podstawowych składników systemu IT firmy, na przykład o awariach sieci lub przeciążeniach systemów, a jej podstawowym zadaniem jest uspokojenie użytkownika i zapewnienie, że jego problem wkrótce zostanie rozwiązany. Znaczna część problemów zgłaszanych bezpośrednio pracownikowi nie jest skomplikowana, a do ich rozwiązania wystarczy zazwyczaj wykonanie kilku prostych działań. Jeśli problem jest bardziej skomplikowany, zostaje on przekazany do pracowników II-giej linii wsparcia.

Gigant z Redmond wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

Jak się zapewne domyślacie, aktualna sytuacja na świecie wymusiła na firmach przejście na pracę zdalną. Co za tym idzie, pojawiła się potrzeba (szczególnie w IT) posiadania pracowników, którzy będą wspierać naszych pozostałych pracowników, wykonujących swoje obowiązki z domu.

Drugim scenariuszem, gdzie w szczególności licencje z planu F są już często wykorzystywane to pracownicy produkcyjni, pracownicy magazynów, konsultanci i doradcy w filiach na styku z klientem, pracownicy call center, sklepy etc. Osoby na takich stanowiskach bardzo często mają ograniczone potrzeby – wystarczająca jest podstawowa obsługa skrzynki pocztowej (nierzadko tylko korespondencja wewnętrzna) lub dostęp do określonych zasobów (np. SharePoint).

W odpowiedzi na tę sytuację Microsoft wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuszczając wspomniane wyżej dodatki, które zadbają o to, aby nasi pracownicy pierwszej linii mogli zostać odpowiednio zabezpieczeni. Poniżej znajdziecie listę dodatków, które są już dostępne:

  • Microsoft 365 F5 Security: Cena SRP to 6,75 Euro netto / mc (luty 2021)
  • Microsoft 365 F5 Compliance: Cena SRP to 6,75 Euro netto / mc (luty 2021)
  • Microsoft 365 F5 Security & Compliance: Cena SRP to 10,96 Euro netto / mc (luty 2021)

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o planach Microsoft 365 dla „First Line Workers”, możecie nas zapytać!

Polub nas i śledź nas: