Technologie

Aktualizacja Microsoft Teams dla macOS

Zacznij czytać teraz, a skończysz za 3 minuty!

Jeżeli jesteście posiadaczami urządzeń z jabłuszkiem i korzystacie z narzędzi Microsoft 365, a w szczególności z aplikacji Microsoft Teams to poniższa wiadomość powinna was ucieszyć. Microsoft oficjalnie zapowiedział, że do końca sierpnia wszystkie urządzenia firmy Apple dostaną aktualizację, w ramach której otrzymają m.in. funkcję tłumienia szumów.

Dostępne już teraz dla posiadaczy urządzeń z systemem Windows, tłumienie szumów to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie kiedy czeka nas telekonferencja w warunkach Home Office. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, która identyfikuje nasz głos i odseparowuje go od naszych wypowiedzi, unikniemy takich dźwięków jak np. odgłos przeżuwania, klikania myszą lub klawiaturą czy nawet szczekania psa albo innych losowych „efektów” z otoczenia.

Możemy nawet zdecydować, jak bardzo inne dźwięki mają być tłumione – po przejściu do ustawień aplikacji Teams do wyboru mamy następujące opcje:

  • Automatyczna – jest to domyślne ustawienie. Automatycznie dobierze najlepszy poziom tłumienia szumów
  • Wysoka – tłumione są wszystkie dźwięki w tle, które nie są mową, ani nie są wytwarzane przez człowieka
  • Niska – tłumione są ogólne hałasy np.: szum wentylatorów laptopa, klimatyzator czy chociażby muzyka w tle
  • Wyłączona – jak sama nazwa wskazuje, całkowicie wyłącza tłumienie szumów

Wraz z aktualizacją pojawić się mają natywne powiadomienia, dzięki którym użytkownik będzie mógł zobaczyć programowe alerty w centrum powiadomień. Ponadto użytkownicy urządzeń z macOS wreszcie mają się doczekać widoku dynamicznego, który pozwoli nam na oglądanie uczestników spotkania, prezentacji, a także czatu w jednym momencie.

Polub nas i śledź nas: